Z czego słynie stolica Malezji?

Stolicą Malezji jest oczywiście Kuala Lumpur. Nazwa ta po malajsku dosłownie oznacza „błotniste ujście”. Rzeczywiście miasto to leży u zbiegu rzek Klang i Gombak. Jest to kulturalne, finansowe oraz gospodarcze centrum Malezji. Według danych z 2018 roku liczba ludności w tym mieście wynosi 1,8 miliona.

Kuala Lumpur – czego jeszcze o nim nie wiesz?

W 2018 roku Kuala Lumpur było siódmym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Odwiedziło je wtedy 13,53 miliona turystów. Jest to miasto, które cechuje połączenie nowoczesności z tradycją, obok centralnej dzielnicy miasta, w której znajdują się autostrady i wieżowce, są dzielnice z tradycyjnymi domami i wąskimi uliczkami. Stolica Malezji posiada kilka z największych centrów handlowych na świecie, a łącznie ma ich 66. Tu tutaj znajduje się oficjalna rezydencja króla Malezji. Bardzo często zdarzają się tu powodzie ze względu na intensywne opady. Głównie dotykają one centrum miasta oraz tereny niżej położone. Temperatura nigdy nie spada poniżej 17,7, a nie przekracza 37,2 stopnia Celsjusza. W mieście tym można zobaczyć Petronas Tower – dwie bliźniacze wieże o wysokości 452. Sa to jedne z najwyższych budowli na świecie, w nich znajduje się największy dom handlowy w Malezji. W Kuala Lumpur na Placu Niepodległości (Dataran Merdeka) stoi najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 100 metrów. W tym mieście znajduje się również tor Formuły 1, na którym w latach 1999 – 2017 rozgrywane było Grand Prix Malezji, a także corocznie rozgrywany jest turniej tenisowy kobiet – BMW Malaysian Open. Jeśli chodzi o powierzchnię, miasto to jest 2,1 razy mniejsze od Warszawy, przy czym ilość mieszkańców jest podobna. Przez większość dnia stolica Malezji jest zakorkowana.
Jak widać, to miasto skrywa wiele tajemnic. Patrząc na nie ciężko uwierzyć, że powstało dopiero w latach 60 XIX wieku (jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej). Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej temu miastu i obserwować jak dalej będzie wyglądał jego rozwój.

Author: olczakmotors.pl