Paintball laserowy dla dzieci – wady i zalety

Organizacja czasu wolnego dla dzieci

Dzieci potrzebują dobrych pomysłów na zabawę. Nie zadowoli ich “bylejakość”. Rodzice zatem głowią się, dwoją i troją, aby zaangażować maluchy do wspólnego spędzania czasu, podczas którego ich pociechy niezbyt szybko się znudzą. Na szczęście, twórcy firm takich, jak https://www.all4you.edu.pl/ mają głowy pełne pomysłów, a ofertę pełną doskonale skrojonych planów na dziecięcą zabawę.

Paintball laserowy – sposób na zabawę i rozwój w jednym

Jednym z pomysłów, który niewątpliwie zasługuje na uwagę jest paintball laserowy. Co w nim takiego wyjątkowego? To gra łącząca pokolenia, rozwija i do tego dostarcza mnóstwa bodźców i niewyobrażalnej frajdy. Laser tag różni się jednak nieco od standardowej, tradycyjnej wersji paintballu, która kojarzy się niestety z siniakami i bólem spowodowanym trafieniem twardą kulką.

Zamiast kulkami z farbą, używanymi w tradycyjnej wersji, podczas rozgrywki w paintball laserowy, uczestnicy strzelają niegroźnymi i do tego niewidocznymi promieniami IR (to promienie działające na podobnej zasadzie, co te w pilocie do telewizora). Dzięki wibrującej opasce na głowie, uczestnik może się zorientować, że został trafiony, nic innego nie uderza go. To sprawia także, że niepotrzebne są żadne parujące maski, ani gogle chroniące oczy.

Bezpieczeństwo i bezbolesność – niewątpliwe zalety paintballu laserowego

Bezbolesność to największa zaleta gry w laserowy paintball. To bezpieczna forma gry nastawiona na zdrową rywalizację i współpracę w grupie. Udział w takiej zabawie dostarcza ogromu pozytywnych emocji, a do tego rozwija koncentrację, spryt i zręczność. Uczy też dzieci myślenia strategicznego, podczas którego muszą analizować szanse i ryzyko, szacować wszelkie odległości od celu.

Zabawa w tag laser to angażująca całą rodzinę rozrywka, która wymaga pewnej sprawności fizycznej (i może skutkować późniejszymi zakwasami!). Łatwo można zauważyć też wszelkie zalety takiej formy spędzania czasu. Wadą może być tylko koszt paintballu laserowego, który nie jest wysoki, ale codzienna gra mogłaby dać rodzicom nieźle w kość.

Author: olczakmotors.pl