Historyczne miasto z pięknymi zabytkami

Florencja to jedno z najczęściej odwiedzanych wloskich miast. Nazywana często miejscem narodzin renesansu stolica Toskanii to miasto, w którym znajdziemy liczne zabytki, piękne kamienice oraz charakterystyczne budynki różnych epok, nie tylko renesansowe. Miasto charakteryzuje się niezwykłym, niepowtarzalnym klimatem dlatego wielu turystów wraca tutaj znowu chcąc jeszcze raz obejrzeć popularne zabytki i odkryć te nowe. Przeczytaj Florencja co warto zobaczyć i wybierz się w niezapomnianą podróż!

Piazza della Signoria

Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w całej Florencji, nazywane czasem sercem tego miasta. Trafia tutaj większość turystów ponieważ na Piazza della Signoria prowadzi wiele dróg i łatwo stąd dotrzeć do innych zabytków znajdujących się we Florencji. Wokół placu ulokowanych wiele zabytków i budowli o historycznym dla miasta znaczeniu, na przykład budynek dawnej rady miasta, który można zwiedzać również wewnątrz. Znajdziemy tutaj także Loggia della Signoria – w tym budynku z kolei zbierali się na obrady przedstawiciele najznamienitszych florenckich rodów. W budynku możemy podziwiać liczne rzeźby, płaskorzeźby oraz figury stanowiące cenne dziedzictwo historyczne i kulturowe. Na placu znajdziemy słynną fontannę Neptuna, kopię rzeźby Dawida mistrza Michała Anioła a także inne rzeźby przedstawiające bohaterów kultury antycznej. Piazza della Signoria to miejsce, które z pewnością niejeden raz nas zaskoczy, warto je polecić również dlatego, że możemy odpocząć w jednej z licznych kawiarń czy restauracji.

Ponte Vecchio

Najsłynniejszy bodaj zabytek Florencji uwieczniany na wielu obrazach, zdjęciach czy pocztówkach to właśnie Ponte Vecchio, zwany także “mostem złotników”. Nierozerwalnie związany z pejzażem Florencji zabytek przetrwał dwie wojny światowe jednak został mocno zniszczony przez powódź w 1966 roku. Odbudowano go i dzięki temu turyści mogą cieszyć się jego pięknem i bogactwem zdobień. Wnętrze mostu skrywa również taras widokowy, z którego rozpościera się widok na panoramę Florencji.

 

Author: olczakmotors.pl