Wakacje życia – zwiedzamy Indonezję

Indonezja to świetny kierunek na wymarzone wakacje ale też coś, co niektórzy nazywają “podróżą życia”. To ogromny kraj, który ma wszystko – piękną przyrodę, wulkany, szczyty górskie czy niezwykłą tradycję.
Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie – zarówno wielkie kurorty turystyczne, świątynie i zabytki jak i małe, wciąż niezbyt dobrze poznane wyspy, których samodzielne zwiedzanie może przynieść wiele radości.

Aktywny wypoczynek

Indonezja to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku czy uprawiania sportu. Panujące tutaj warunki są rewelacyjne a infrastruktura na wielu wyspach bardzo dobra. Indonezja jest szczególnie polecana miłośnikom nurkowania – czyste i przejrzyste wody, rafy koralowe, różnorodność życia morskiego sprawiają, że o nurkowaniu tutaj marzy każdy miłośnik tego sportu. To jednak nie wszystko – zadowoleni będą również wielbiciele wędrówek, długich spacerów czy wspinaczek górskich. Można tutaj bowiem odwiedzać liczne parki, lasy i dżungle a także wspinać się na górskie szczyty i wulkany skąd rozpościerają się fantastyczne widoki. Z pewnością powodów do narzekania nie będą mieć również amatorzy pływania i sportów wodnych. Wiele wysp można zwiedzać również wypożyczonym skuterem, co zapewnia możliwość zorganizowania indywidualnej wycieczki, w której uwzględnimy to, co szczególnie nas interesuje. Oprócz tego, wiele biur podróży oferuje możliwość wykupienia atrakcyjnych wycieczek z bogatym programem animacyjnym. Indonezja to idealny wybór, by spędzić wakacyjny czas aktywnie!

Zabytki i atrakcje

Chcąc odpowiedzieć na pytanie Indonezja co warto zobaczyć trzeba pamiętać, że jest to kraj wielu możliwości i to my sami możemy zaplanować wakacje tak aby skorzystać z atrakcji, które najbardziej nam się podobają. I tak, jeżeli interesuje nas bogata oferta gastronomiczna, kulturalna i rozrywkowa – wybierzmy wyspę Bali, gdzie nie brakuje kurortów i atrakcji dla turystów czy rodzin z dziećmi. Jest to również wyspa najchętniej odwiedzana przez zagranicznych turystów. Osoby, którym zależy na spokoju i odwiedzeniu miejsc rzadziej uczęszczanych przez turystów powinny wybrać spokojniejszą wyspę Lembongan gdzie przyjeżdża zdecydowanie mniej ludzi. Jest tam również mniejszy wybór hotelu, pensjonatów czy restauracji. Można odwiedzić również spokojne wyspy Gili, gdzie również nie dociera turystyka masowa zaś po wyspach można poruszać się pieszo, rowerem lub zaprzęgiem konnym, co niewątpliwie ma swój urok. Wyspy te cieszą oczy turystów dzięki piaszczystym plażom, urokliwemu wybrzeżu, można tam spotkać również żółwie. Chcąc poznać lokalną kulturę i obrzędy, należy wybrać się na wyspę Sulawesi.
Z kolei miłośnicy górskich wędrówek i bliższego poznania lokalnej fauny i flory powinni odwiedzić Sumatrę i Jawę. Propozycji jest bardzo wiele a podczas jednego wyjazdu raczej nie da się odwiedzić wszystkiego. Dlatego Indonezję można zwiedzać ciągle, wciąż powracać i odkrywać tutaj coś nowego.

 

Author: olczakmotors.pl