Tokio – 5 największych atrakcji

Tokio to jedna z największych metropolii na świecie. Japońską stolicę zamieszkuje ponad 38 milionów ludzi, a całe miasto nieustannie tętni życiem. Turyści zafascynowani są zarówno niesamowitą, nowoczesną architekturą i wszechobecną technologią, jak i wspaniałymi, tradycyjnymi świątyniami i wieloma miejscami o dużym znaczeniu kulturowym. Przedstawiamy 5 wyjątkowych atrakcji Tokio, które trzeba zobaczyć nawet podczas krótkiego pobytu w japońskiej stolicy!

1. Kwitnące wiśnie

Kwiaty wiśni to największy symbol całej Japonii. Kwiat wiśni po japońsku to “sakura” – i pod tą nazwą znajdziemy jeden z najpiękniejszych parków miasta. Na przełomie marca i kwietnia odbywa się tu niezwykle zjawiskowy festiwal, podczas którego tysiące turystów podziwia wspaniały widok drobnych, biało różowych kwiatów, które obficie kwitną w całym parku.

2. Tradycyjne świątynie

Będąc w Tokio nie sposób ominąć wspaniałe, japońskie świątynie. Z pewnością warto zajrzeć do Meiji Shrine czyli świątyni shinto, którą otaczają wspaniałe ogrody, a także Senso-ji – jedną z najsłynniejszych tokijskich świątyń, która poświęcona jest japońskim bóstwom.

3. Rozrywka dla całej rodziny

Tokio to wyjątkowe miasto, w którym nie brakuje wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Czeka tu na nas m.in. wspaniały park Disneya (jeden z największych na świecie!) z dużą strefą morską. W parku znajdują się kolejki, karuzele i liczne atrakcje dla młodszych i starszych. Warto odwiedzić także Muzeum Ghibi (czyli jednej z najpopularniejszych wytwórni animacyjnych świata) i Sanrio Puroland, gdzie spotkać możemy popularne, bajkowe postaci.

4. Tokio dla koneserów sztuki

Tokio to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników sztuki. W mieście znajdziemy dziesiątki placówek kulturowych, które zgrupują dzieła sztuki z całego świata. Z pewnością warto zajrzeć do Muzeum Narodowego Sztuki Zachodniej, a także do ogromnego Narodowego Centrum Sztuki.

5. Życie nocne

W całym Tokio aż roi się od klimatycznych, zabytkowych dzielnic, w których toczy się życie nocne. Warto odwiedzić Kabukicho czyli klimatyczną ulicę pełną pubów i barów typowo w japońskim stylu, a także modną ulicę Shinjuku Golden Gai. Także ulica Nakamiste zachwyci miłośników street foodu i odkrywania lokalnej kultury.

 

Author: olczakmotors.pl