Poznając Florencję

Florencja to jedno z najbardziej znanych włoskich miast, do których chętnie wybierają się liczni turyści, ma bowiem w sobie nie tylko urok, ale wiele miejsc, które warto odwiedzić. Od czego zacząć misję „Florencja zwiedzanie”? Ciekawe miejsca znajdują się tuż przy dworcu, więc swoją wycieczkę można zacząć od razu po dotarciu do miasta.

Zwiedzając Florencję

Po dotarciu do Florencji, jeżeli poruszanie odbywa się za pomocą pociągu, można rozpocząć tuż przy głównym dworcu kolejowym,, a później zmierzać dalej, bowiem co krok znajdzie się coś wartego uwagi.

1. Santa Maria Novella znajduje się tuż przy głównym dworcu kolejowym Florencji. To jeden z najstarszych zabytków miasta, część kompleksu klasztornego dominikanów. W bazylice tej zobaczyć można wiele dzieł sztuki sakralnej, między innymi freski i malowidła, które zostały ufundowane przez mieszkańców. Kościół zbudowany został w XV wieku, do dnia dzisiejszego zachwyca swoją architekturą.
2. San Marco to obszar Florencji niedaleko historycznego centrum, na którym znajduje się między innymi Plac świętego Marka, który przyciąga swoją malowniczością, oraz galeria sztuki Galleria dell’Accademia, do której zmierzają liczni turyści chcący zobaczyć oryginalną figurą Dawida autorstwa Michała Anioła.
3. Bazylika Santa Croce zlokalizowana na obszarze o tej samej nazwie to kościół fraciszkański, który przez 500 lat był miejscem pochówku i uwiecznienia słynnych mieszkańców, pochowano tu między innymi Michała Anioła, Galileusza czy Macchavelliego, znajduje się tu również symboliczny grobowiec Dantego.
4. Piazza del Duomo to nie tylko plac, po którym można się przechadzać, ale przede wszystkim monumentalna katedra z ogromną kopułą, która uznana została za cud architektury.
5. Piazzale Michaelangelo to doskonały punkt widokowy, kiedy chce się spojrzeć na Florencję z zupełnie innej perspektywy. Dostępny całą dobę, a do tego darmowy sprawia, że o każdej porze można się tu udać i zrobić zdjęcia, które zachowają na dłużej wspomnienie magicznej Florencji.

Author: olczakmotors.pl